poslední aktualizace
31.5.2004

(C) 2004 webmasterNakladatelství United Fans a.s.

Nakladatelství United Fans založili členové Klubu Julese Vernea jako akciovou společnost v roce 1994 a jako obchodní známku si zvolili logo Poutník, do té doby název a značku ineditního časopisu Klubu. Do současné doby vydalo nakladatelství na 70 knižních titulů, převážně žánrů science-fiction či fantasy (jejich chronologický seznam je uveden níže), z valné části bestsellerů. Drtivá většina těchto titulů je rozebraná, pokud jsou některé na trhu, lze je dostat v pražských prodejnách Krakatit (Jungmannova 14, Praha 1), anebo Seqoy (Čáslavská 15, Praha 3).

Mezi obzvláště úspěšné tituly patřily příběhy "barbara" Conana, sága o Falkebergově legii (autor Pournelle) a především původní díla českého spisovatele Jiřího Kulhánka, kterého nakladatelství United Fans objevilo a uvedlo na náš trh. Mezi kmenové překladatele nakladatelství patří další z významných postav české sci-fi scény, Jan Kantůrek.

Na přelomu tisíciletí se v důsledku neseriózního přístupu některých členů představenstva dostalo nakladatelství do vleklé finanční krize, jejíž důsledky se snaží zmírnit vydáním nových titulů (anotace jsou zde uvedeny). Současné představenstvo má za to, že jeho předchůdci při řízení společnosti pochybili, takže se snaží o nápravu také soudní cestou.

V ediční činnosti United Fans pokračuje s původním logem Klub Julese Vernea.

Seznam vydaných knih
Poslední vydané knihy
Sága o Hornblowerovi